Únor 2011

Řetězák 0.1

27. února 2011 v 15:18 | Sachiro Hitomi ^^
Víte...řetězák je jedna z věcí, které mě baví.
Tenhle řetězák je na téma barvy - OK :)
Tvoje nej. barva - Černá
Barva očí - Hnědá
Barva vlasů - Hnědá
Barva mobilu - Černá
Barva zubního kartáčku - Zeleno-modro-bílá
Barva propisky - Šedá a nebo ještě mám černo-růžovou...
Barva myši - Černo-šedo-bílá *už je ošoupaná*
Barva plyšáka - A kterého? Jich mám okolo 15...
Barva koberce - Hnědá
Barva židle - Černá
Nejneoblíbenější barva - ...
Barva kola - Červeno-něco
Barva lyží - Nemám
Barva vánoč. stromku (ozdoby) - Zlatá, červená apod.
Černá vs. bílá - Černá
Bílá vs. modrá - Bílá
Modrá vs. zelená - Zelená
Zelená vs. růžová - Zelená
Růžová vs. fialová - Něco mezi tím

Miyavi_Itoshii Hito

26. února 2011 v 20:23 | Sachiro Hitomi ^^

Nasrat! Už ten článek zveřejnuju po druhé...byl na titulní stránce jako nejnovější článek...najednou kliknu na blog a je fuč! Pche...no tak ještě jednou...můj nej song od Miyaviho :)

Jak na klikačku?

26. února 2011 v 15:50 | Sachiro Hitomi ^^
Tohle už jsem dělala po změně blogu...
Z tohoto avataru chci udělat klikačku odkazující na můj blog


Takže si otevřu obrázek↑
Kliknu na něj aby kolem něj byli ty body *prostě musí být označený* a kliknu na vložit odkaz...7 z leva nahoře. Takový řetěz nebo ležatá osmička a vložím odkaz↓


A hotovo :) Hm..ale označuje to celý řádek xP
Nebo ještě můžete použít tento html kod:
<a href="adresa tvého blogu"><img src="adresa ikonky nebo obrázku" alt="" title=""></a>


Togainu no chi /Anime/ Recenze

25. února 2011 v 14:34 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Togainu no chi
Typ: TV Série
Rok vydání: 2010
Počet Epizod: 12
Žánr: Bishounen, Akční, Shonen-ai (slabý odvar), Násilí
   Tohle opravdu hodně yaoistkami očekáváné anime si taky vybojovalo můj čas. Jestli to byl zbytečně promrhaný čas? Pojďme to zjistit :) Samozřejmě než jsem se na to začala dívat něco jsem si pozjištovala. Už jsem s tím byla seznámená dřív na určitých blozích (na internetu narazíte na prostě na všechno).
   Je to jako manga, bl game + kopa doujinů a teď i jako anime.
Takže začneme mangou tu jsem nečetla ale mám pocit, že někteří lidi si pletou doujinshi a oficiální mangu. BL game jsem taky nehrála :D Ale myslím si, že Shiki a Akira je asi nejlepší yaoi pár pod sluncem (Shiki je prostě hodně oblíbená postava). Ale pozor na to, často můžete narazit na hard yaoi (se mi to taky stalo *šok*). Ehm...kdyby měl někdo zájem tak tady si můžete doujinshi přečíst. Já to nečetla takže kdyby něco mě nenadávejte!
Shrnutí děje:
   Po válce známé jako třetí světová (v anime tomu říkají třetí divize) bylo japonsko stejně jako zbytek světa zpustošeno. A ještě rozděleno na dvě části. Toshima-bývalé Tokyo, které obsadila drogová organizace Vischio a neplatí tam žádné zákony. A zbytek, kde si lidi žijí celkem dobře. Akira se zůčastnuje pouliční hry Bl@ster. Jsou to vlastně pouliční rvačky a oni tomu ríkají hra. Díky tomu, že i když se Akirovi vede dobře tak on vypadá, že nemá o nic zájem mu dali přezdívku Lost. Ale jednoho dne se vše změní, když u Akiry zaklepe policie a je falešně obviněný z vraždy. Protože je silný, obratný byl blízko místa činu a nemá alibi. Šance, že se z toho dostane je nulová. Za vraždu je trest doživotí. Ale do vězení ho přijde navštívit žena, která mu řekne, že ho odtud může dostat. Ale...ano ale je všude. Bude muset odjet do Toshimy a zůčastnit se hry Igra. Něco jako Bl@ster ale o holý život. Akira kývne, nic jiného mu asi nezbývá.
↑Shiki~ ↑
   Postava, která mě trochu rozčilovala byl Keisuke. Akira se na něj jen podívá a hned se červená a omlouvá. Kdyby nebylo jeho, vztah Shikiho a Akiry by jen kvetl *má moc bujné představy*:D. Píšu to, protože nemám na koho hodit fakt, že TnC anime je jen slabý odvar Shonen-ai. Což hodně lidí zklamalo i mě ale já jsem se na to nedívala jen kvůli tomu. Je to trochu divný někdo tomu klidně dá 3 body a jiný i 9. Tak první vypíšeme plusy:
+ Úžasný opening!
+ Shikiho úžasný dabing...kyaa~
+ Ano, zařadím sem i kresbu. I když občas byla moc tmavá pořád je dobrá. Viděla jsem horší.
Mínusy:
- Někdy až moc tmavá kresba.
- (Pro někoho) málo shonen-ai.
- Anime mohlo být mnohem lepší.

   Říkejte si co chcete. Já jsem to zhlédla na jeden zátah a nenudila jsem se. Když nebylo anime už tehdy jsem si říkala, že Shiki je super (i když v anime neměl moc prostoru). Taky je v mých top 5 mužských postavách. A má skvělý a cool hlas xD Ale v anime se měl objevovat víc :( Čekala jsem od toho opravdu až moc. Což ale nic nemění na faktu, že anime mohlo být úžasné. Proč mám pocit, že všichni chtěli vidět jediné? A když to tam není, tak je to fuj?! Hodně jsem čekala od Shikiho a Akiry. Rin a ostatní postavy nevím nic jsem od nich nečekala tak mě ani neměli čím zklamat. Zklamáním byl pro mně poslední díl. Čekala jsem lepší vyvrcholení.
   Ještě je tu jedna věc o které se tu chci zmínit. Muzika- jak už jsem říkala skvělý op. Celkem to mělo 12 endingů. 11 ed ten je opravdu dobrý. Muzika v anime - ještě se vrátím k 11 epizodě. Jak Keisuke umíral hrála tam skvělá muzika ale když jsem snažila sehnat ost moc jsem nepochodila. Našla jsem ty ze hry. Ale to, co jsem chtěla ne. A ještě něco ten Gunji byl taky super psycho...asi proto se mi líbil.
Kvůli té muzice jsem si tu scénku, kdy Keisuke umírá pustila aspoň 10x xD Kdyby někdo věděl jaké je to ost napište!
Opening full:
Granrodeo_Rose Hip-Bullet

11 Ending:
Itou Kanako_Still
On se zdá jako nic moc ale od té části asi 0:52 je to skvělé.
© Sachiro Hitomi

Kuragehime Recenze

24. února 2011 v 15:48 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Kuragehime
Rok Vydání: 2010
Počet dílů: 11
Typ: TV Série
Žánry: Komedie, Podle mangy
Amamizu-kan je dům kde žije několik silně asociálních dívek s úchylkami. Hlavní postava Tsukimi má obrovskou slabost pro medůzy. Jiji má slabost pro staříky, stačí pohled na ně a už se rozplývá. Banba se zajímá o vlaky. Chieko zase miluje kimona a panenky pro které ty kimona vyrábí. A Mayaya pořád mele o třech královstvých (nevím co to je a ani to neholdám jištovat). + ještě jedna ale ta se schovává v pokoji a komunikuje jen papírky, které si posílají pod dveřmi. Jednoho dne se jde Tsukimi večer podívat k obchodu na medůzy. Když zjistí, že jedna z nich brzy umře jestli ji nepomůžou. Tak zaklepe na dveře i když už je po zavírací době. Prodavač ji odkopne ať toho nechá. V tom narazí na krásnou ženu jako modelka. Ta jí pomůže a medůzu koupí. Doprovodí jí až do domu ale Amamizu-kan má svá pravidla. Tady platí: Žádní můžy ani módně oblékaní lidé. Protože pro Amars (tak si říkají) je make-up cizí slovo, neznají jedinou módní značku a o vztahu s mužem se jim může jen zdát, proto mají toto pravidlo. Vyvine se to tak, že ta "modelka" u nich přespí. Ráno ale Tsukimi zjistí něco, co asi ani zjistit nechtěla. Ta modelka je chlap! Ostatní se to nemůžou dozvědět, že přivedla chlapa. Ale on na to kašle a chodí je navštěvovat dál převlečený za holku.

Můj názor:
V recenzi můžou být chyby anime jsem přelouskala v anglině. Naštěstí to nebylo s tou anglinou tak složité sice jsem sem tam nerozuměla :D Ale většinu jsem pochytila. Skvělé anime. Muziku si moc nepamatuju ale asi to mělo dobrý opening. Postavy byli skvělé. A příběh byl taky hodně dobrý. Rozhodně jsem se nenudila a dala to na jeden zátah. Kresba se k tomu skvěle hodila. Jestli nemáte co dělat pusťte si to ale není to přeložené (co vím já). Jen do 2 dílu. Nechápu proč to nikdo nepřeložil!!! Jenom doporočuji...
©Sachiro Hitomi

Ale kurňa...

23. února 2011 v 17:48 | Sachiro Hitomi ^^ |  Bla, bla, bla...
Tak já to radši shrnu:
1) Když píšu článek a oddělím od sebe dva odstavce, tak se zase spojí. Což je pro mě hotové peklo...
2) Se u článků na blogu neobjevuje počet komentářů.
3) To řazení rubrik podle abecedy mi v tom udělalo akorát bordel.
Jinak je to celkem dobrý...ale to první mě sere teda fest...
A ještě když otevřu článek tak upravit bylo až druhé a teď pořád klikám na komentáře ale to se časem spraví....

Aktualizace: No ted už je to mnohem lepší :)

Kde sehnat anime a cz titulky...

23. února 2011 v 14:14 | Sachiro Hitomi ^^

Skvělý stránka. Shrnutí, Rok vydání, Hodnocení, Žánr, Titulky a která skupina to přeložila. Opravdu hodně informací + Seiyuu. Taky máte manga.akihabara a j-music akihabara :)
Tady bych hledala spíš starší věci.
-------------
Anime online cz
------------
Anime download
Nacházím tam každou chvilku nefunkční linky. Ale je jich tam několik u každého dílu, takže máte větší výběr :)
Zatím to nemám moc prozkoumané.
------------
Užitečná věc :)
-----------
Anime online eng
----------
 Český portál pro otaku

Baka to test to shoukanjuu Recenze

19. února 2011 v 17:00 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Baka to test to shoukanjuu
Typ: TV Série
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2010
Žánr: Komedie, Školní život, Vyšší střední škola
   Po první epizodě jsem si na anime nedokázala udělat názor. Ale teď můžu říct, že už to 100% vím. Zařadila bych sem i náznaky shonen-ai a shoujo-ai. Protože Himeji pronásleduje ta holka z nižšího ročníku. A Yoshiiho miluje kluk + další scénky. Celkem dobré ale na to jak jsem smála u Angel Beats to rozhodně nemá! + se dozvíte jak vypadá třetí pohlaví :D


   Celé anime se odehrává ve školním prostředí. Přesněji na Fumizukiho akademii. Ta škola se pyšní tím, že jako první zavedla speciální systém. Součástí systému je i rozřazování tříd podle počtu bodů, které jste dostali v rozřazovacím testu. Děj nás zavede do F (třída blbců). Součástí systému je i ZVB (zkoušková vyvolávací bitva). Kdy může jedna třída druhé vyhlásit válku. A kdo vyhraje dostane vybavení druhé třídy. Takže je to vlastně bitva o vybavení. A tak se naši blbci rozhodnou toho využít. Jejich cílem je nejlepší třída A. Pod dohledem učitele si můžou žáci vyvolat své zastupce jejichž síla odpovídá počtu bodů dosažené v testech.


   Opening ani ending není bůhví jak úžasný ale k takovým anime to prostě sedí. Mě se ale nelíbily. Jinak anime pro mě bylo skvělou vtipnou oddechovkou. Do mých top to stejnak nepatří. Ale patří do lepších anime za rok 2010.
©Sachiro Hitomi

Jak ořezat mp3 aby vám vyzváněl jenom refrén?

19. února 2011 v 10:18 | Sachiro Hitomi ^^
Takže každý to zná máte úžasnou písničku, kterou chcete jako vyzvánění. ALE refrén začíná až někdě na 30-40 vteřinách nebo dál. Takže řešení je tady.
Stáhnete si TENTO program. Pak so v něm otevřete mp3 (Klikněte na Open). Kde budete chtít aby začínala zmáčknete Select start a tam bude začínat a konec Select end.

Dokoukáno. Jde se na druhou sérii.

18. února 2011 v 23:05 | Sachiro Hitomi ^^ |  Bla, bla, bla...
   Higurashi oficiálně dokoukáno. Jde se na druhou sérii. Higurashi jsem si rozdívala už asi před rokem a ne a ne se na to dodívat. Už jsem si stáhla 9 dílů druhé série ale mám menší problém. Desítka mi prostě nejde stáhnout...no to je jedno. Ano. Přejmenujte si mě v seznamu sb...

Adolescence_Rin & Len Kagamine

18. února 2011 v 21:56 | Sachiro Hitomi ^^

Můj první song od vocaloidů :) Je prostě skvělá...
Od voclaloidů mám tyto dva asi nejradši. Miluju část od 3:00 do 3:27...

Pravidla grafiky

18. února 2011 v 15:02 | Sachiro Hitomi ^^
Drobná grafika...
  • Nevydávej za svoje!
  • Neupravuj!
  • U drobné grafiky (avatar, oddělovač...) nemusí být zdroj. Pokud je použijete do článku.
  • Nekopírovat celý článek!
Free Layouty...
  • V menu odkaz na autora=mě.
  • Nevydávej za svoje!
  • Neupravuj!

Grafika

18. února 2011 v 14:58 | Sachiro Hitomi ^^
  Layouty | Ostatní


Pravidla [zde]

Toki o Kakeru Shoujo_Recenze

18. února 2011 v 14:03 | Sachiro Hitomi ^^

Název: Toki o Kakeru Shoujo
Název kanji: 時をかける少女
Název česky: Dívka, která skákala v čase
Typ: Film
Délka: 100 minut
Rok vydání: 2006
Žánry: Cestování časem, Sci-fi, Romantika, Školní život
Příběh o dívce, která uměla skákat v čase...
   Makoto Konno je potrhlá a nešikovná středoškolačka, která většinu volného času tráví hraním baseball s Chiakim a Kousukem. Jednou když má službu jde uklidit dotazníky. Když ale něco zaslechne z vedlejší místnosti jde se tam podívat. Ukáže se, že tam nikdo není najednou něco zpadne ze stolu. Jde to omrknout ale přitom ji někdo vyruší a ona na tu věc spadne loktem a "aktivuje" ji. Když potom po škole dohraje baseball rozloučí se s kamarády jede domů. Po cestě přesněji když sjíždí strmou cestu kde už houká semafor, že pojede vlak Makoto zjišťuje, že? Jí samozřejmě nejdou brzdy. Makoto naráží do závory přepadává přes ní přímo před jednoucí vlak. Najednou se ale objeví zase na cestě při tom jak srazí jednu babu. Těsně před tím než pojede vlak.
   Teta jí vysvětlí, že to co se stalo bylo cestování časem. Ale nebere to vážně. Makoto nad tím celý zbytek dne přemýšlí. Myslí si, že to není možné cestovat časem. Proto si to chce zkontrolovat rozběhne se do řeky. Ale to, že to není možné jí hned vyvrátí fakt, že se to stane znova :) A pak jí dojde, že opravdu umí cestovat časem. A začne toho opravdu využívat. Dostává znova šanci všechno udělat líp. Ale pak pochopí, že když to udělá ubližuje tím i ostatním.
   Ale ve chvíli kdy si Kousuke půjčí kolo a ještě k tomu veze holku si Makoto uvědomí, že už jí nezbývá žádný počet skoků. Tak se její kamarád a holka řítí přímo před vlak. Tak řve zastav zastav až se to skutečně stane a čas se zastaví. Ale ne její zásluhou. Udělal to kluk z budoucnosti. Ale on na to použil svůj poslední skok. A právě proto má zítra zmizet.

Můj Názor:
Grafika není nejlepší ale mě stačila. Líbilo se mi jak se v té chvíly kdy ten kluk zastavil čas změnila atmosféra. Konec mi nesedl. A nelíbil se mi dabing Chiakiho. Jinak opravdu pěkný film, který si opravdu ty ocenění, které získal zasloužil. Jestli nemáte co dělat určitě si ho pusťte neprohloupíte. A možná budete na, nekteré věci nahlížet trochu jinak.
©Sachiro Hitomi

P!nk_Fuckin' Perfect

16. února 2011 v 18:59 | Sachiro Hitomi ^^

P!nk patří k mým hodně oblíbeným zpěvačkám. I když se v některých klipech chová ztřeštěně, má všech pět pohromadě :D To je nejlepší kombinace :) Tento song mi přišel dost *jak bych to řekla?* aktuální? Je o problémech dnešní mládeže. Sebepoškozování, anorexie atd...

Rasismus? Ale jdi.

15. února 2011 v 15:35 | Sachiro Hitomi ^^
   Cikáni si furt stěžují na diskriminaci a rasismus. Ale to, že oni kradou a žijí z daní bílých *gadža nebo bílá svině, vyberte si* je už našemu státu jedno. Bílým berou příspěvky na děcka, kde se dá. Když cikáni nemají kde bydlet stát jim sežene. Ale nám bílým? I u nás je jeden barák, kde žili jenom cikáni. No hrůza samé pomalované zdi, zničené dveře, okna atd. Diskriminujeme vás? Jsme rasisti? Tak vypadněte z čr. Mně to vadit nebude. A nikdy nejdou jeden na jednoho srabi! Velká část těch blbých cikánů bere šance těm normálním cikánům, kteří chtějí žít normálně. Sere mě stav čr. Cikán si nadělá děcka a čr plať. Když cikán nemá na výlet se školou, tak jde na úřad a dají mu. Ale bílý? *tohle nám říkala učitelka, která to zná*. My tu jsme doma a jsme bílý. A stát se k nim chová líp než k nám.
   Ale našla bych něco na černochy. Pořád omývají slovíčko rasismus. Už to slovo normálně zneužívají. A ještě abychom my pořád příspívaly na chudé černochy v africe? Vím, že tam nemají příznivé podmínky ale abychom jim všechno platili, to ne. Ale není to tak hrozné jak cikáni. Ne, že bych černochy nějak zavrhovala. Vím, že nejsou všichni takový. Nic mi osobně neudělaly. Já sama jsem dřív byla tmavá a učitelky při vyučování ras taky poukazovali na můj pigment. S jedním klukem jsme byli nejtmavší ve třídě. Teď už jsem o trochu světlejší. ALE můj pigment má plno výhod. Nikdy nejsem spálená. Vynechávám červené stádium a hned jsem hnědá. Nepotřebuji solárko.
   Proti asiatům nic nemám. Naopak. Japonci se mi líbí. Míšenky? Krásné a exotické. Proti míšencům taky nic nemám. Právě míšenci se většinou můžou pyšnit svojí krásou. Já míšenec nejsem. Nezávidím jim to ale obdivuju. Ne, nejsem homosexuální. Ale opravdu se mi líbí ty krásné a exotické ženy se zajímavým původem. Pro mě jsou exotické ale třeba ve střední americe jsou míšenky naprosto běžné.
   Vy normální cikáni to musíte mít těžké.
Myslete si o mně co chcete. Sachiro Hitomi :)

A vy, co si tu chcete anonymně stěžovat, že jsem rasistka to klidně udělejte. Je mi to jedno


Jak dát na blog počítadlo?

15. února 2011 v 12:24 | Sachiro Hitomi ^^
Najeďte na tuto stránku TADY a kliknete na zaregistrovat. Potom se vám objeví registrační tabulka tu vyplníte. Máte tam i ná výběr jestli chcete posílat na email statistiky každý týden. Až všechno máte kliknete na Registrovat (myslím, že je to registrovat přesně nevím).  Pak se vám tam objeví ID to si musíte zkopírovat. Najedete na blog Nastavení→Statistiky→Toplist je úplně nahoře tam dáte ID pod tím máte kde ho chcete zobrazit.
A je to.

Jak na perex nebo celý článek?

15. února 2011 v 12:22 | Sachiro Hitomi ^^
Najeďte na blog→nový článek. Napíšete náký text a teď chcete udělat perex (oddělovač). Tak jak máte nabídku třeba tučné písmo nebo kurzívu a ostatní, tak klikněte na tu rovnou čáru v pořadí 11 zleva (vložit vodorovný oddělovač).

Jak vložit blog do katalogů českých portálů?

15. února 2011 v 12:20 | Sachiro Hitomi ^^
Návod je TADY.