Togainu no chi /Anime/ Recenze

25. února 2011 v 14:34 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Togainu no chi
Typ: TV Série
Rok vydání: 2010
Počet Epizod: 12
Žánr: Bishounen, Akční, Shonen-ai (slabý odvar), Násilí
   Tohle opravdu hodně yaoistkami očekáváné anime si taky vybojovalo můj čas. Jestli to byl zbytečně promrhaný čas? Pojďme to zjistit :) Samozřejmě než jsem se na to začala dívat něco jsem si pozjištovala. Už jsem s tím byla seznámená dřív na určitých blozích (na internetu narazíte na prostě na všechno).
   Je to jako manga, bl game + kopa doujinů a teď i jako anime.
Takže začneme mangou tu jsem nečetla ale mám pocit, že někteří lidi si pletou doujinshi a oficiální mangu. BL game jsem taky nehrála :D Ale myslím si, že Shiki a Akira je asi nejlepší yaoi pár pod sluncem (Shiki je prostě hodně oblíbená postava). Ale pozor na to, často můžete narazit na hard yaoi (se mi to taky stalo *šok*). Ehm...kdyby měl někdo zájem tak tady si můžete doujinshi přečíst. Já to nečetla takže kdyby něco mě nenadávejte!
Shrnutí děje:
   Po válce známé jako třetí světová (v anime tomu říkají třetí divize) bylo japonsko stejně jako zbytek světa zpustošeno. A ještě rozděleno na dvě části. Toshima-bývalé Tokyo, které obsadila drogová organizace Vischio a neplatí tam žádné zákony. A zbytek, kde si lidi žijí celkem dobře. Akira se zůčastnuje pouliční hry Bl@ster. Jsou to vlastně pouliční rvačky a oni tomu ríkají hra. Díky tomu, že i když se Akirovi vede dobře tak on vypadá, že nemá o nic zájem mu dali přezdívku Lost. Ale jednoho dne se vše změní, když u Akiry zaklepe policie a je falešně obviněný z vraždy. Protože je silný, obratný byl blízko místa činu a nemá alibi. Šance, že se z toho dostane je nulová. Za vraždu je trest doživotí. Ale do vězení ho přijde navštívit žena, která mu řekne, že ho odtud může dostat. Ale...ano ale je všude. Bude muset odjet do Toshimy a zůčastnit se hry Igra. Něco jako Bl@ster ale o holý život. Akira kývne, nic jiného mu asi nezbývá.
↑Shiki~ ↑
   Postava, která mě trochu rozčilovala byl Keisuke. Akira se na něj jen podívá a hned se červená a omlouvá. Kdyby nebylo jeho, vztah Shikiho a Akiry by jen kvetl *má moc bujné představy*:D. Píšu to, protože nemám na koho hodit fakt, že TnC anime je jen slabý odvar Shonen-ai. Což hodně lidí zklamalo i mě ale já jsem se na to nedívala jen kvůli tomu. Je to trochu divný někdo tomu klidně dá 3 body a jiný i 9. Tak první vypíšeme plusy:
+ Úžasný opening!
+ Shikiho úžasný dabing...kyaa~
+ Ano, zařadím sem i kresbu. I když občas byla moc tmavá pořád je dobrá. Viděla jsem horší.
Mínusy:
- Někdy až moc tmavá kresba.
- (Pro někoho) málo shonen-ai.
- Anime mohlo být mnohem lepší.

   Říkejte si co chcete. Já jsem to zhlédla na jeden zátah a nenudila jsem se. Když nebylo anime už tehdy jsem si říkala, že Shiki je super (i když v anime neměl moc prostoru). Taky je v mých top 5 mužských postavách. A má skvělý a cool hlas xD Ale v anime se měl objevovat víc :( Čekala jsem od toho opravdu až moc. Což ale nic nemění na faktu, že anime mohlo být úžasné. Proč mám pocit, že všichni chtěli vidět jediné? A když to tam není, tak je to fuj?! Hodně jsem čekala od Shikiho a Akiry. Rin a ostatní postavy nevím nic jsem od nich nečekala tak mě ani neměli čím zklamat. Zklamáním byl pro mně poslední díl. Čekala jsem lepší vyvrcholení.
   Ještě je tu jedna věc o které se tu chci zmínit. Muzika- jak už jsem říkala skvělý op. Celkem to mělo 12 endingů. 11 ed ten je opravdu dobrý. Muzika v anime - ještě se vrátím k 11 epizodě. Jak Keisuke umíral hrála tam skvělá muzika ale když jsem snažila sehnat ost moc jsem nepochodila. Našla jsem ty ze hry. Ale to, co jsem chtěla ne. A ještě něco ten Gunji byl taky super psycho...asi proto se mi líbil.
Kvůli té muzice jsem si tu scénku, kdy Keisuke umírá pustila aspoň 10x xD Kdyby někdo věděl jaké je to ost napište!
Opening full:
Granrodeo_Rose Hip-Bullet

11 Ending:
Itou Kanako_Still
On se zdá jako nic moc ale od té části asi 0:52 je to skvělé.
© Sachiro Hitomi
 


Komentáře

1 Mio | Web | 26. února 2011 v 13:05 | Reagovat

Togainu no chi!! pěkne anime

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.