Březen 2011

Opět.

22. března 2011 v 20:51 | Sachiro Hitomi ^^
Opět. Miluju tuto adresu ale mám důvod to udělat. Založila jsem si new blog. Kdo by chtěl být obl. stránka i po tom všem ať mi napíše na email: Sachiro.hitomi@email.cz a já mu napíšu novou adresu...opravdu věřte, že k tomu mám důvod! Ale slibuju, že ten budu mít už napořád bez ohledu na to, co se stane :) Opravdu mám vás ráda, proto doufám, že budete chtít i na new blog. Je to jenom moje chyba :/ Nebo si myslíte, že si mám tento blog nechat?

Good With Grenades_Bruises And Bitemarks

22. března 2011 v 14:24 | Sachiro Hitomi ^^

Podle mě je skvělá...

Screw_Duality

20. března 2011 v 12:56 | Sachiro Hitomi ^^

Sorry, že jsem tu teď nebyla. Naprosto mě ničí představa, že musím zase zítra do školy a nemám mp3ku -_-"...takové muka. A teď se mi diví, že furt vysedávám u komplu ale já nemám sluchátka k mobilu...ale už si na mp3ku šetřím mám nějakých 600kč. Tak můžu pokračovat další rok xD Během pár dnů se podívám po obchodech. Chtěla bych nějakou malou, lehkou, záchytnou s lehkým ovládáním. To mají skoro v každém obchodě xD Jednu jsem si vyhlídla na netu ale k tomu bych potřebovala orig. sluchátka přímo k tomu a mě jedny sluchátka moc dlouho nevydrží i když teď mám perfektní *_* I když jsem si na svoji starou mp3ku často stěžovala, byla jsem ráda, že aspoň nějakou mám a ted nemám nic :( Teď jsem si četla článek o závislosti na hudbě, pak jsem se přesto dostala na typy pamětí až po rozdíl ženského a mužského mozku ale je to zajímavý. Když tak něco hledáte a najednou se dostanete někam úplně jinam :)

Namie Amuro - Make it Happen feat. After School

17. března 2011 v 20:29 | Sachiro Hitomi ^^


Už mám celkem dva songy od této japonské zpěvačky. Je něco jako předchůdkyně Ayumi Hamasaki...
No co na to říct...skvělý refrén. A tady musím pochválit angličtinu, protože u některých japonských zpěváků to někdy opravdu ani nejde poznat xD

P.S.-Toto je obrácené video. Nj nenašla jsem to normálně *a ani jsem se moc nesnažila* ale myslím, že to není až taková hrůza.

"Jednu kusovku."

16. března 2011 v 10:47 | Sachiro Hitomi ^^

Chodím do deváté třídy a lidi, kteří nekouří jsou v menšině. Ale začínají s tím mnohem dřív. Taková je realita.

Já se musím přiznat, že nekouřím. Ale samozřejmě jsem to zkoušela a když mi holky nabídly, tak jsem si potáhla. Nic to se mnou neudělalo. Nebylo to ani hnusné ale ani dobré....prostě nějaké. Proč nekouřím? Zatím nekouřím. Třeba někdy začnu. To nikdo neví. Nemám k tomu nějaký větší důvod a ani peníze. Připadám si nějak "out", když nekouřím? Ani ne. Kouření vnímám jako něco, co prostě existuje.
Opravdu je něco hrozného, když jdu a vidím ty malé spratky *klidně i 6-7 třída* s cigaretou v hubě. Nejraději bych jim dala přes hubu *ano huba sem, huba tam*...
Má na to vliv rodina? Ano má. Můj brácha kouří už několik let. Ještě pořád s námi bydlí. A je to fakt na hlavu, když mi takový kuřák řekne: "Opovaž se kouřit." I moje mamka si sem tam zapálí. Ale brácha nikdy nekouří doma a mamka jde na balkón. Jediný taťka je proti cigaretám, kdyby mě ten načapal s cigárem, tak si můžu jít kopat hrob.
Myslím, že pro ty puberťáky *sama jsem puberťačka* je to spíš o tom zařadit se do kolektivu a dělat frajírka.
Něco jiného je, když potkám třeba 20-30ti letého kuřáka. Řekla bych, že oni mají víc rozumu a kouří, protože prostě chtějí. Ať si dospělí kouří je to jejich věc. Když okolo kuřáka projdu nebo vedlě něj chvíly sedím, tak se panebože nic nestane. Nechápu ty lidi, kteří jediný, co umí jen kouření=fuj. Všichni ti náctiletí tady na blogu, že je to fuj a že to nechápou a nekouří. A jaká je realita? To asi nezjistíme. Řekla bych, že někteří určitě lžou.
Ale je tu jedna věc, která mě vytáčí! Když měl kluk hodně holek je fakt frajer ale holka děvka. Kluk ať si kouří ale u holky to už není sexy. Všude se mluví o tom jak není sexy, když holka kouří ale u kluků je to v poho. Proč? Žena má stejné práva jako chlap! To je chlap s cigaretou sexy a holka fuj? No a co? Tak holky taky kouří. Na tom není nic divného!
Dobře někteří kuřáci nás otravují, protože to třeba nechtějí típnout. To JSOU blbci ale kvůli takovým debilům se nemusíte navážet do všech. Fajn klidně si myslete, že je to fuj. Není to zdravé. Ale pamatujte si, že vás stejně jako ostatní do toho nikdo nenutí!

Ruki B-Day

15. března 2011 v 10:13 | Sachiro Hitomi ^^
Jak víte na starém blogu jsem taky "popřála" Rukimu k narozeninám *1.února* a našla jsem na Youtube video, které je prostě...nemám pro to správné slovo. Když jsem si ho pustila, byl to takový zvláštní pocit....
Je to dokonale udělané...pěkná muzika, video i fakta...posuďte samy↓
Lepší b-day video jsem ještě neviděla...


Working!!_Recenze

14. března 2011 v 11:44 | Sachiro Hitomi ^^

Název: Working!!
Počet epizod: 13
Typ: TV série
Žánr: Komedie, Podle mangy, Číšnice, Seinen
Rok vydání: 2010

Taneshima Popura pracuje v rodinné restauraci Wagnaria, která potřebuje pracovní sílu. Proto má Popura za úkol najít nového brigádníka. Nejprve se ptá ve škole a všude možně ale pak doslova narazí na Takanashiho Soutu. Tak mu nabídne tu práci ale protože je Popura malá myslí si, že je to ztracené dítě. Až Popura vytáhne školní průkaz ukáže se, že je středoškolačka na stejné škole jako Souta a je dokonce o rok starší. Tak se Souta dostal k této práci. Tam se seznámí s ostatním personálem. Shirafuji Kyoko vedoucí, která vlastně ani nepracuje a jen se nechává obskakovat todoroki. Inami Mahiru trpí hrozným strachem z mužů, proto se k nim nepřibližuje a když jo tak je zmlátí. Souma Hiromi o každém toho ví celkem dost a taky ví jak toho využít :D Todoroki Yachiyo pořád sebou nosí katanu a stará se o veoducí. Satou Jun kuchař, který miluje někoho z personálu (neřeknu koho :D) i když vám to brzy dojde. Ale sám Souta má taky tu úchylku má rád malé a roztomilé věci štěňátka, děti atd. Časem tam ještě přibude další člen.

Můj Názor:
Opening ani ending se mi nelíbil. Opening mě malinko odradil ale ne zas tak moc, že bych to s tímto anime vzdala. Taková oddechovka...nic složitého v tom nehledejte. Grafika se mi opravdu líbila jak jinak když je nové. Já osobně dávám přednost novějším anime. Musím pochválit jména, protože si je celkem dobře pamatuju a to je u mě divné.

©Sachiro Hitomi

Hiyokoi Recenze

14. března 2011 v 11:42 | Sachiro Hitomi ^^

Název: Hiyokoi
Typ: OVA
Rok: 2010
Žánr: Podle mangy, Školní život
Celé Ova trvá přibližně 22 minut. Je to celé o výšce. Něco jako obrácený lovely complex. Hiori *15 let* měří 140cm a Yuushin měří neuvěřitelných 190cm. Hiori se stala nehoda a nastupovala do školy až později. Je extrémně stydlivá. Jednoho dne se potká s Yuushinem, který je o dost vyšší *omg půl metru* a začne se měnit...

Ta část před koncem nebyla zrovna nejlepší...aspon pro mě. Jinak je to celkem pěkné. 22 minut mě nezabilo :) Kresba se mi líbila hodně i když někdo říkal, že je podprůmerná. Vůbec je akorát! Myslím, že by z toho bylo fajn anime :)

Hodně rychlé shrnutí ale má to 22 minut, takže to mysllím stačí.

Screw_Genei No Kusari

12. března 2011 v 13:16 | Sachiro Hitomi ^^

Na toto jsem narazila naprostou náhodou ale jsem ráda :) A tak zjištuju, že se blog dostal na jiné zaměření...vždycky, když se někdo přestěhoval, tak většinou začal mít blog i trochu jiné zaměření a pak už to nebylo jako dřív...takže doufám, že vám nevadí toto zaměření, protože mě to absoultně vyhovuje. Dokonce jsem si ten klip i omylem stáhla ale nechala jsem si ho *__*


Zemětřesení a cunami.

12. března 2011 v 11:29 | Sachiro Hitomi ^^ |  Bla, bla, bla...

Včera jsem výjimečně sledovala zprávy a Japonskem se prohnalo opravdu velké zemětřesení a cunami...hodně obětí a ještě daleko víc pohřešovaných. Opravdu jsem se lekla...
A nemohla jsem usnout. Bylo to opravdu moc, na internetu jsem si přečetla všechny informace, co se mi dostali pod ruku. Prominte ale musím tomu věnovat článek. Tohle bylo velké...8,9 stupňů Richterovy škály *ano je to moc*, když jsem viděla ty záběry. Voda zaplavila, co mohla a všechno vzala sebou a pokřačovala dál na jih. Největší zemětřesení v japonsku za posledních 140 let. Je toho plný internet. Budu klidná až se dozvím víc. A jsou tam i češi, kteří tam tvale bydlí asi 250...

TADY je video, které ukazuje, jak to vypadalo na ulici.

Tak ted jsem četla, že GazettE jsou v pohodě. Miyavi je na turné atd.

9 LET S THE GAZETTE!!!

10. března 2011 v 17:35 | Sachiro Hitomi ^^ |  Bla, bla, bla...
The GazettE-Before I Decay

NA DNEŠEK JSEM SE CELKEM TĚŠILA....THE GAZETTE MAJÍ SVOJE 9 VÝROČÍ!!! UŽ JSOU S NÁMI CELÝCH 9 LET...KDYŽ SI POMYSLÍM KOLIK MI JE XD...AŤ JSOU POŘÁD TAK SKVĚLÝ A MOJE JEDNIČKA :)

Fotku možná přidám potom, protože v komplu mám jenom Rukiho a Rukiho :)

Three Days Grace_I Hate Everything About You

7. března 2011 v 21:11 | Sachiro Hitomi ^^

Tuhle naprosto miluju. Možná se vám bude zdát pomalá a nudná ale to vám vynahradí refrén *__*

ClearVeil_Crime

6. března 2011 v 11:03 | Sachiro Hitomi ^^

Toto je jediný song, který od nich mám. Dřív jsem každou chvilku narazila na rozpadlou kapelu -_-"

Kuroshitsuji Recenze

3. března 2011 v 14:37 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Kuroshitsuji
Název anglicky: Black Butler
Název kanji: 黒執事
Počet epizod: 24
Typ: TV Série
Rok vydání: 2008-2009
Žánr: Komedie, Démoni, Historické, Podle mangy, Nadpřirozené síly
Příbuzné anime: Kuroshitsuji II a asi 2 OVA
Studio: A-1 Pictures


Toto anime nás zavede do 18.století do období, kdy vládla královna Viktorie. Tehdy ještě malého (9) a nic netušícího Ciela unesou členové sekty. Zabijí mu rodiče a jejich panství zničí až do základů. Malého Ciela zatáhnou do podzemí na setkání té sekty. Zacházeli s ním jako se zvířetem a na tělo mu vypálily znak "nečistého". Tehdy uzavře smlouvu s démonem. Démon mu bude sloužit jako sluha do té doby, než se Ciel pomstí. A tak se po náké době vrátí na panství jako jediný přeživší rodu Phantomhive. A přivede si sebou sluhu, kterého pojmenoval Sebastian.
Děj začíná o 3 roky později. Ciel už dávno není malý, usměvavý, roztomilý klučina, kterým býval. Je z něj předčasně vyspělý 12ti letý kluk, který si neumí užít života (tomu se moc nedivím, když uzavřel smlouvu s démonem. Detail: jako důkaz kontraktu mezi ním a Sebastianem přišel o zrak v pravém oku na, kterém má znak díky, kterému ho musí Sebastian poslouchat). Ano, na to oko je hodně cosplayů. A také převzal po otci post "hlídacího psa", který odstraňuje nepohodlné lidi pro královnu.

Žije na obnoveném panství rodu Phantomhive spolu se služebnictvem. Sebastian je Cielův osobní sluha dalo by se říct. Jedním slovem dokonalý. Přesný, přizbůsobivý, rychlý, odolný, soukromý učitel čehokoliv a já nevím co ještě. A není se čemu divit, vždyť je to démon! Ano s menší úchylkou na kočky.
Ostatní (naprosto neschopné) služebnictvo:
Mairin služka, který se stará o ůklid...praní atd. /předtím byla nájemný vrah/ Finny, který se stará o zahradu /byl jakési pokusné morče/ a Bard /voják/ teď už kuchař v sídle Phantomhive.
Mezitím, co Ciel vykonává svoji povinnost jako hlídací pes, pátrá po vinících, co mu zničili život. V čemž mu pomáhá démoní sluha Sebastian.

Můj názor:
Není divu, že to je jedno z nejúspěšnějších anime roku 2009. I když, někteří na Aki to hodnotily záporně. Pro mě to bylo prostě dokonalé. 24 dílů bych řekla bylo tak akorát. Postavy mi byly sympatické hlavně Sebastian a Grell :) A nesmíme zapomenout ani na Ciela...

Kuroshitsuji mě zaujalo hned, jak jsem si o něm přečetla. Muzika byla dobrá skvělý op a ještě se mi líbil druhý ed. Nedivte se, že všechny anime o kterých tu píšu pochvaluju. Protože na anime, které se mi moc nelíbí recenze moc nepíšu. No ale zpátky k anime...prostě tímto anime muselo být posednutých tolik lidí :D I když u konce to bylo...nebudu tu radši spoilerovat :) Když jsem tento článek psala na chvíly jsem měla takový divný pocit, že už jsem to někdy psala.
© Sachiro Hitomi

The Gazette_Cassis-CZ Překlad

2. března 2011 v 15:44 | Sachiro Hitomi ^^
Předem upozorňuji, že všechny překlady v této rubrice budou moje...včetně tohoto. Takže nekopírovat. Vůbec ani se zdrojem! Překládala jsem z anglického textu z této stránky...jsem ještě na základce a angličtinu mám ráda ale rozhodně to není dokonalý překlad. Udělala jsem to tak, jak se mi zdálo nejlepší...©Sachiro Hitomi


Opakoval jsem to dlouhou dobu, dělal jsem tě neštastnou.
Musel jsem ti ublížit. Teď se stále nemůžu pohnout.
Proč je tak bolestivé se tě dotknout?
Myslím, že je proto, že jsem se bál udělat stejnou chybu a ztratit tě.

Zkoušel jsem znovu získat ty nezapomenutelné dny, abychom zůstaly blíž u sebe.
Držíš mou ruku bez jediné otázky.

Dokonce i když mě zítra nebudeš milovat. Já tě musím milovat, tak jako teď.
Dokonce i když mě zítra neuvidíš. Já tě musím milovat, tak jako teď.
Půjdu s tebou do budoucnosti bez slibů.
Půjdu s tebou do budoucnosti, ve které ji ty...

Miluji tě tak moc, že jsem zapoměl na jakékoliv trápení.
Moje srdce cítí bolest pokaždé, když počítám dny, kdy se nemůžeme setkat.

Samota se hromadí. Prosím nebreč sama.
Dokonce i když jsme tak daleko od sebe, můžeme si věřit navzájem.

Přál bych si úsměv, tak jak to je. Nechci aby sis ubližovala.
Nechci aby se opakovaly takové pocity, které by měli pokaždé slábnout.
Dokonce i když mě zítra nebudeš milovat. Já tě musím milovat, tak jako teď.
Dokonce i když mě zítra neuvidíš. Já tě musím milovat, tak jako teď.
Prosím, podívej se na mě. Prosím, nenechej naše ruce oddělené.

Půjdu s tebou do budoucnosti bez slibů.
Půjdu s tebou do budoucnosti, ve které ji ty...

.....

Aa, zutto kurikaeshiteta
Zutto kanashimasete bakari datta
Aa, kitto anata sae mo kizu tsukete
Boku wa ugokeno mama

Aa, anata ni fureru koto ga
Naze konna ni kurushii no desu ka?
Kitto onaji koto wo kurikaeshite
Anata wo ushinatte shimau no ga kowakatta kara

Yori suo koto de nuguou to shita wasure kirenakatta hi wo
Anata wa nani mo kikazu ni kono te wo nigettekureta ne

Ashita anata no kimochi ga hanarete mo kitto kawarazu ai shiteru.
Ashita anata ni boku ga mienakute mo kitto kawarazu ai shiteru.

I WILL WALK TOGETHER, to future not promised to yet
It keeps walking together, to the future which you are...
Tsurai koto sae wasureru kurai anata wo omotteiru
Aenai yoru wo kazoeru tabi ni koga reru mune

Kake chigai no sabishisa tsunoru
Dou ka hitorikiri de nakanaide
Donna ni hanareteite mo
Shinjiaeru futari de iyou

Dou ka kono mama waratteitai anata wo kizutsuke sasenaide
Toki ga tatsu tabi usurete itta anna omoi kurikaaeshitekunai

Ashita anata no kimochi ga hanarete mo kitto kawarazu ai shiteiru.
Ashita anata ni boku ga mienakute mo kitto kawarazu ai shiteiru.

Dou ka boku dake wo mitsumeteite
Dou ka kono te ga togukenú iyou

I WILL WALK TOGETHER, to future not promised to yet
It keeps walking together, to the future which you are...