Kuroshitsuji Recenze

3. března 2011 v 14:37 | Sachiro Hitomi ^^
Název: Kuroshitsuji
Název anglicky: Black Butler
Název kanji: 黒執事
Počet epizod: 24
Typ: TV Série
Rok vydání: 2008-2009
Žánr: Komedie, Démoni, Historické, Podle mangy, Nadpřirozené síly
Příbuzné anime: Kuroshitsuji II a asi 2 OVA
Studio: A-1 Pictures


Toto anime nás zavede do 18.století do období, kdy vládla královna Viktorie. Tehdy ještě malého (9) a nic netušícího Ciela unesou členové sekty. Zabijí mu rodiče a jejich panství zničí až do základů. Malého Ciela zatáhnou do podzemí na setkání té sekty. Zacházeli s ním jako se zvířetem a na tělo mu vypálily znak "nečistého". Tehdy uzavře smlouvu s démonem. Démon mu bude sloužit jako sluha do té doby, než se Ciel pomstí. A tak se po náké době vrátí na panství jako jediný přeživší rodu Phantomhive. A přivede si sebou sluhu, kterého pojmenoval Sebastian.
Děj začíná o 3 roky později. Ciel už dávno není malý, usměvavý, roztomilý klučina, kterým býval. Je z něj předčasně vyspělý 12ti letý kluk, který si neumí užít života (tomu se moc nedivím, když uzavřel smlouvu s démonem. Detail: jako důkaz kontraktu mezi ním a Sebastianem přišel o zrak v pravém oku na, kterém má znak díky, kterému ho musí Sebastian poslouchat). Ano, na to oko je hodně cosplayů. A také převzal po otci post "hlídacího psa", který odstraňuje nepohodlné lidi pro královnu.

Žije na obnoveném panství rodu Phantomhive spolu se služebnictvem. Sebastian je Cielův osobní sluha dalo by se říct. Jedním slovem dokonalý. Přesný, přizbůsobivý, rychlý, odolný, soukromý učitel čehokoliv a já nevím co ještě. A není se čemu divit, vždyť je to démon! Ano s menší úchylkou na kočky.
Ostatní (naprosto neschopné) služebnictvo:
Mairin služka, který se stará o ůklid...praní atd. /předtím byla nájemný vrah/ Finny, který se stará o zahradu /byl jakési pokusné morče/ a Bard /voják/ teď už kuchař v sídle Phantomhive.
Mezitím, co Ciel vykonává svoji povinnost jako hlídací pes, pátrá po vinících, co mu zničili život. V čemž mu pomáhá démoní sluha Sebastian.

Můj názor:
Není divu, že to je jedno z nejúspěšnějších anime roku 2009. I když, někteří na Aki to hodnotily záporně. Pro mě to bylo prostě dokonalé. 24 dílů bych řekla bylo tak akorát. Postavy mi byly sympatické hlavně Sebastian a Grell :) A nesmíme zapomenout ani na Ciela...

Kuroshitsuji mě zaujalo hned, jak jsem si o něm přečetla. Muzika byla dobrá skvělý op a ještě se mi líbil druhý ed. Nedivte se, že všechny anime o kterých tu píšu pochvaluju. Protože na anime, které se mi moc nelíbí recenze moc nepíšu. No ale zpátky k anime...prostě tímto anime muselo být posednutých tolik lidí :D I když u konce to bylo...nebudu tu radši spoilerovat :) Když jsem tento článek psala na chvíly jsem měla takový divný pocit, že už jsem to někdy psala.
© Sachiro Hitomi
 


Komentáře

1 Shizuma Kyoshi | Web | 3. března 2011 v 17:29 | Reagovat

pekny desing .. tohle anime jsem jeste nevidela ale kdyz jsem ted nemocna mno uvidime ... ;)

2 ¤♂♀Cass♀♂¤ | E-mail | Web | 3. března 2011 v 20:22 | Reagovat

Úžasné anime :P jako obsadilo u mě příčku jako 3 nej anime :p což předběhlo i Naruta :D :D :D A Sebastian se u mě vyšplhal na první příčku čímž předběhl Kakashiho a Itachiho :P :D :D -Meow-

3 Tabitha ren Moore | Web | 12. března 2011 v 14:59 | Reagovat

Kuro jedničku jsem shltla jen, co ho na akumě přeložili :D Ovšem dvojka spolu s "děvkou Trancy" se mi už tolik nelíbila, hlavě pro naprosto dementní konec :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.